Неділя, 19.05.2024, 03:16
Дитячий мистецький благодійний фонд "Дитячі мрії"

 Каталог статей

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Про нас пишуть... [6]
Перелік посилань на статті в яких описані наші проекти
Пошук
Наше опитування
Чи приймали ви участь у заходах благодійного фонду?
Всього відповідей: 753
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Про нас пишуть...

Журнал "Мистецькі грані"

      26 грудня 2009 року у Міському палаці культури "Текстильник” відбулася прем'єра дитячого мюзиклу "Казкові пригоди кошеняти” за підтримки молодіжної громадської організації "Продюсерський центр – Музична сила”. Дана подія відбулася задля популяризації усиновлення дітей. Про саму виставу ми вам розповідали у минулому номері. В цій же статті ми детальніше зупинимося на роз'ясненні процедури усиновлення.


Як усиновити дитину?
Громадяни України, які бажають усиновити дитину, ма-ють звернутися з письмовою заявою до Служби у справах дітей за місцем свого проживання.


До заяви додаються такі документи:
- копія паспорта або іншого документу, що посвідчує особу;
- довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
- копія свідоцтва про шлюб, укладеного в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
- висновок про стан здоров'я кожного заявника;
- засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
- довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
- документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

     Служба у справах дітей складає акт про обстеження їхніх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновителями і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить заявників на облік кандидатів в усиновителі.
     Після ознайомлення з інформацією про дітей, кандидатам, які виявили намір особисто познайомитися з дитиною за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею.
     Після встановлення контакту з дитиною Служба у справах дітей за місцем проживання дитини на підставі заяви кандидата в усиновителі та вищезазначених документів, протягом 10 робочих днів готує громадянам України висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду. Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновителі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини. Усиновлення дітей проводиться тільки на підставі рішення суду.


Встановлення опіки та піклування
     Встановлення опіки та піклування – це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів (глава 19 Сімейного Кодексу України).
Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, несуть відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходиться під їх опікою, піклуванням.
     Опікуни, піклувальники зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти, двічі на рік здійснювати повне медичне обстеження підопічного.
    Оформлення над дитиною опіки та піклування, права та обов'язки опікунів, піклувальників регулюються Сімейним і Цивільним кодексами України. Сімейний кодекс містить по-ложення щодо оформлення опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Цивільний кодекс визначає ці питання більш широко, враховуючи потребу захисту прав недієздатних та обмежено дієздатних громадян.
     Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли чотирнадцяти років, а піклування – над дітьми віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
    Над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, опіка, піклування встановлюються органами опіки та піклування або судом.


Як створити прийомну сім'ю чи дитячий будинок сімейного типу?
    Прийомна сім'я є однією з форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов'язки, потребують родинного тепла і виховання.
     Прийомна сім'я – це сім'я або особа, що не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Ті, хто взяли дітей у прийомну сім'ю, є прийомними батьками, а влаштовані в сім'ю діти – прийомними дітьми.
     Дитина влаштовується в прийомну сім'ю до досягнення повноліття, а у разі продовження навчання – до 23 років або до закінчення ними відповідного навчального закладу.
      Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей. Позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

                                                  прес-служба МГО "Продюсерський центр – Музична сила”

http://mistgrani.com/podii/batky-dlya-kozhnoji-dytyny/

Категорія: Про нас пишуть... | Додав: administrator (30.01.2011)
Переглядів: 744 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: